Quezon Local Candidates 2013

0
1,090 views
San Isidro Labrador Church Quezon Local Candidates
San Isidro Labrador Church | Photo grabbed from ivanhenares.com

The Quezon local candidates for May 2013 elections are available here. All official candidates running for governor, vice-governor, board member (sangguniang panlalawigan member), congressman, mayor, vice-mayor, and councilor (sangguniang bayan member) are provided here for your reference.

We also provided you here mock elections for some positions for you to cast your votes.

These elections will be held in the province of Quezon for governor, board members, congressmen, mayors and councilor positions on May 13, 2013.

San Isidro Labrador Church Quezon Local Candidates
San Isidro Labrador Church | Photo grabbed from ivanhenares.com

PROVINCIAL GOVERNOR

  1. ALCALA, IRVIN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. MERANO, ROLANDO
    (INDEPENDENT)
  3. SUAREZ, DAVID (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

PROVINCIAL VICE-GOVERNOR

  1. CUEVA, DOLORES
    (INDEPENDENT)
  2. MAPAYE, MAR
    (INDEPENDENT)
  3. NANTES, SAM (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  4. TALAGA, ROMANO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)

MEMBER, SANGGUNIANG PANLALAWIGAN

FIRST DISTRICT

  1. BANTAYAN, ARON UTOL (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. DATOR, ISIDRO
    (INDEPENDENT)
  3. DATOR, TECHIE (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  4. LAVIDES, PERLITA
    (INDEPENDENT)
  5. OBISPO, ALONA (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  6. TALAGA, JERRY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

SECOND DISTRICT

  1. ABRANTES, ANTONIO JR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. ALVAREZ, LIZA (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. AQUINO, TOM
    (INDEPENDENT)
  4. BANTA, ANNALIE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. DALIDA, MIKE (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  6. DELVO, ULIRAN
    (INDEPENDENT)
  7. EJERCITO, GARY ESTRADA (PMP)
    (PWERSA NG MASANG PILIPINO)
  8. PUNZALAN, ANTON JUN
    (INDEPENDENT)
  9. SIO, BETH (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  10. TALABONG, BONG (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

THIRD DISTRICT

  1. ARROGANCIA, REYNANTE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. DE LUNA, BUNSO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. ILAGAN, SOFIA (LM)
    (LAPIANG MANGGAGAWA)
  4. REYES, VIC (NP)
    (NACIONALISTA PARTY)
  5. UY, WENDELL (LP)
    (LIBERAL PARTY)

FOURTH DISTRICT

  1. BUTARDO, MANNY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  2. DIESTRO, LAURENCE (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  3. GUERRERO, DAMIAN
    (INDEPENDENT)
  4. INAL, IRENEO (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  5. MALITE, ARCIE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  6. ORTIZ, GERALD (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  7. TAN, RHODORA (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  8. UBANA, RACHEL (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)

MEMBER, HOUSE OF REPRESENTATIVES

FIRST DISTRICT

  1. ENVERGA, WILFRIDO MARK (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. VILLASEÑOR,PAULINE AN (AKSYON)
    (AKSYON DEMOKRATIKO)

SECOND DISTRICT

  1. ALCALA, VICENTE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. PUNZALAN, LYNN
    (INDEPENDENT)
  3. RIVERA, MARIVIC
    (INDEPENDENT)
  4. SUAREZ, KNEIGOUTINA (LAKAS)
    (LAKAS CHRISTIAN MUSLIM DEMOCRATS)
  5. TALAGA, RUBY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)

THIRD DISTRICT

  1. DE LEON, SHEILA (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. RODRIGUEZ, EDDIE
    (INDEPENDENT)
  3. SUAREZ, ALETA (LAKAS)
    (LAKAS CHRISTIAN MUSLIM DEMOCRATS)

FOURTH DISTRICT

  1. TAN, HELEN (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. TAÑADA, ALVIN JOHN (LM)
    (LAPIANG MANGGAGAWA)
  3. TAÑADA, TOBY (LP)
    (LIBERAL PARTY)

MAYOR – AGDANGAN

  1. AGUILAR, VICENTA (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  2. LEGASPI, LITO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  3. PARAFINA, JUANCHO (LP)
    (LIBERAL PARTY)

VICE-MAYOR – AGDANGAN

  1. AVISADO, MIENRADO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. BARTHOLOMI, GINA (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  3. PAR, ARNOLD (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

COUNCILOR – AGDANGAN

  1. ABELLANOSA, CARLO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  2. AGUILAR, BOMBIT (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  3. ALEGRE, ROWIE (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  4. BACAY, MACARIO JR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. BICO, PORFERIO JR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  6. CONCHADA, DARWIN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  7. DECENA, MEDARDO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  8. DELA CRUZ, LALAINE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  9. FERNANDEZ, MELINDING (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  10. GARIN, REYNALDO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  11. ILAGAN, DOLFO
    (INDEPENDENT)
  12. LACUESTA, ELMER (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  13. LEGASPI, TOTOY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  14. MAPAYE, JOEL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  15. MATIENZO, GANING (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  16. MOLINA, SEVERINO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  17. PADILLA, ENRIQUE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  18. PAR, FILIPINA
    (INDEPENDENT)
  19. PARAFINA, BOLJACK
    (INDEPENDENT)
  20. PAREJA, RAMON (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  21. RAMA, NORMAN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  22. SALVADOR, ED (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  23. SALVADOR, ORLY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  24. SALVATIERRA, EDMUNDO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  25. TRINIDAD, MA. MERIELITA (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  26. VERZO, PAEL (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  27. VILLARUEL, ALFONSO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

MAYOR – ALABAT

  1. BALDOVINO, ARLIN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. CABRERA, NIDA (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  3. CHUA CHENG, VIC
    (INDEPENDENT)
  4. MESA, FM-ALANDY
    (INDEPENDENT)

VICE-MAYOR – ALABAT

  1. GLOR, JAIME (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. LLAMAS, MILET (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  3. SASIS, PAT JR.
    (INDEPENDENT)

COUNCILOR – ALABAT

  1. ANGULO, CRISPIN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. ANGULO, FREDDIE
    (INDEPENDENT)
  3. ARANDELA, MARITES (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  4. BANTOC, FLORANTE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. CADIZ, GLORIA (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  6. CALLEJA, ETO
    (INDEPENDENT)
  7. CALVARIO, BOBETH
    (INDEPENDENT)
  8. CAPARROS, JOSELITO
    (INDEPENDENT)
  9. CAPERIÑA, BUENAVENTURA
    (INDEPENDENT)
  10. CAPERIÑA, LITO
    (INDEPENDENT)
  11. DAVID, RENAN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  12. DECLARO, RAUL
    (INDEPENDENT)
  13. ESPAÑOLA, LIDIO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  14. FULLANTE, JOSE (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  15. HERVERA, ALEX (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  16. HERVERA, ANING
    (INDEPENDENT)
  17. HERVERA, WENCHITA (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  18. HIRANG, JORGE ROITO JR. (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  19. LAYOSA, PHUTO
    (INDEPENDENT)
  20. MAGADIA, ANIE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  21. MAGSINO, NILO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  22. MAÑAGO, ROSETTE
    (INDEPENDENT)
  23. MASALIG, PAPSY
    (INDEPENDENT)
  24. MASCARIÑA, DANTE
    (INDEPENDENT)
  25. MASCARIÑA, FELINO
    (INDEPENDENT)
  26. OLEA, VIRGILIO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  27. OLIVEROS, REMELYN
    (INDEPENDENT)
  28. POLO, RAMON (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  29. POTENCIANO, MARIA JAY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  30. REYES, ENTE
    (INDEPENDENT)
  31. SASIS, CALI
    (INDEPENDENT)
  32. SORIANO, JUANITO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  33. TARRANCO, CESAR
    (INDEPENDENT)

MAYOR – ATIMONAN

  1. MAGBUHOS, DERICK (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. MENDOZA, JOSE (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)

VICE-MAYOR – ATIMONAN

  1. AMANDY, ERNESTO (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. PARAFINA, NESTOR (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  3. VERGAÑO, JOEL (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)

COUNCILOR – ATIMONAN

  1. DIESTRO-MAKAYAN, CIELYN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. ESCRITOR, ANSING (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  3. LAUDE, NESTOR (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  4. LEMOSA, BENNY (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  5. LIM, JASON MC CUSTER (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  6. LUZANO, JOHN FRANCIS (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  7. MAGTIBAY, ROSELLER (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  8. MAPAYE, OGIE (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  9. ORTIZ, EMOR (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  10. PAUNIL, JUN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  11. SANTANDER, ELMER (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  12. SARMIENTO, REY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  13. TAMAYO, MAY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  14. VELASCO, ZALDY (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  15. VERANGA, NIDA (LP)
    (LIBERAL PARTY)

MAYOR – BUENAVISTA

  1. RIVERA, MEDY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

VICE-MAYOR – BUENAVISTA

  1. VILLAMATER, SIOBE (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

COUNCILOR – BUENAVISTA

  1. CAWA, OLLIE (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  2. DOSTO, BIDDY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. HERMINA, EBOY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  4. LINGAYO, FANDO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  5. NOBLEFRANCA, FANKY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  6. OPENARIA, EMBOR (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  7. RECTO, ROLANDO (AKBAYAN)
    (AKBAYAN (CITIZENS’ ACTION PARTY))
  8. RICAMORA, BR (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

MAYOR – BURDEOS

  1. AMAN, FREDDIE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. ESTABLECIDA, GIL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

VICE-MAYOR – BURDEOS

  1. AVENILLA, MEMEL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. ENCOMIENDA, MELLISA (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

COUNCILOR – BURDEOS

  1. AROJO, EDWIN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  2. ATENTAR, MANTOG (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. AYUMA, ERNESTO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  4. AYUSO, DEHAY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. BANTUCAN, URLANDO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  6. CALLEJA, SHERWIN (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  7. CUERDO, ALICE (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  8. LUCERO, HERMINIA (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  9. MORGA, TOTIE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  10. MURCIA, ALEX (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  11. PORTILLO, ESMIN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  12. SUPLIDO, SUPLI (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  13. TAN, OMBREN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  14. TIMBAL, AMADOR (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  15. TURGO, HENRY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  16. UNGRIANO, DANNY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  17. VILLASEÑOR, ROSEL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

MAYOR – CALAUAG

  1. ENTIENZA, ERIC (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. VISORDE, LUISITO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

VICE-MAYOR – CALAUAG

  1. MENDOZA, ARCADIO JR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. OLVIGA, ERNESTO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. RECIO, REYMUNDO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)

COUNCILOR – CALAUAG

  1. AJONAN, JOSEPH (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. BATAO, ERNIE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  3. CEMANES, BONG (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  4. DELA CRUZ, LEAH (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  5. DELOS TRINOS, POPOY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  6. EDUARTE, ANGELO (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  7. INOFRE, NESTOR (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  8. JOSON, CONSTANTINO
    (INDEPENDENT)
  9. LA TORRE, CLAUDIO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  10. LIM, BAIT (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  11. MENDOZA, BEN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  12. NOSCAL, BOYET (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  13. PAREJA, CIRILO JR. (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  14. PEÑA, ERNESTO JR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  15. PIALO, LEONARDO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  16. PUGRAD, DANG (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  17. VILLAREAL, MILDRED (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  18. VILLARUBIA, LOLLY (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)

MAYOR – CANDELARIA

  1. ALIMAGNO, BOY BATA (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  2. MALIWANAG, BONG (LP)
    (LIBERAL PARTY)

VICE-MAYOR – CANDELARIA

  1. ATIENZA, NATY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. EMRALINO, BERNARD (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)

COUNCILOR – CANDELARIA

  1. BELEN, BENNY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  2. BRIONES, NOMER (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  3. CAPANAN, ELIZABETH
    (INDEPENDENT)
  4. DE GALA, ANTON (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. DE LOS REYES, PANONG (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  6. DE LUNA, MANNY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  7. DIZON, IYONG (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  8. EVANGELISTA, EFREN (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  9. GONZALES, MAGTIBAY
    (INDEPENDENT)
  10. GUIA, ARJAY
    (INDEPENDENT)
  11. LAMOCA, NONONG (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  12. LANDICHO, VICKY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  13. LAYGO, AZEL (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  14. LIRIO, LUDY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  15. LIWANAG, YNA (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  16. MALABANAN, AILEEN
    (INDEPENDENT)
  17. MALABANAN, ARTHUR (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  18. MAUHAY, BUTCHOK (LP)
    (LIBERAL PARTY)

MAYOR – CATANAUAN

  1. ORFANEL, RAMON (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  2. SERRANO, SEBASTIAN FELIPE
    (INDEPENDENT)

VICE-MAYOR – CATANAUAN

  1. ASISTIN, SUSAN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. MONTANO, MANUEL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

COUNCILOR – CATANAUAN

  1. ABELLA, DONG (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. AVILA, ANTONIO PATERNO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. BATICULON, DANTON (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  4. BELLEZA, NIÑO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. CABANGON, LAMBERTO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  6. CASAL, JUAN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  7. CUSTODIO, BOY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  8. DE IMUS, JOHN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  9. DE LA CRUZ, OJI (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  10. MENDENILLA, LITO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  11. MILAR, RENATO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  12. ORFANEL, RODOLFO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  13. PALMA, NEFTALY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  14. PASIA, ROLLY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  15. QUEZADA, GERRY BOY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  16. RAMOS, EDER (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

MAYOR – DOLORES

  1. ALILIO, RENATO SR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. REYES, OSCAR
    (INDEPENDENT)

VICE-MAYOR – DOLORES

  1. MILAN, JR (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. SAN JOSE, ROLANDO
    (INDEPENDENT)

COUNCILOR – DOLORES

  1. ACUÑA, BETH (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. ALIDIO, REDMAR (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  3. AMAT, ALVIN
    (INDEPENDENT)
  4. AMAT, FILEMON (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. ANGELES, MARIO
    (INDEPENDENT)
  6. CABRERA, UPENG (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  7. CAPULE, FERNANDO
    (INDEPENDENT)
  8. DICHOSO, DENTOR
    (INDEPENDENT)
  9. FELISMINO, BAYANI
    (INDEPENDENT)
  10. MAGPANTAY, CENON (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  11. MATIBAG, RICARDO SR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  12. MENDOZA, MARIFE
    (INDEPENDENT)
  13. MILAN, MANDING (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  14. PASIA, OSCAR SR.
    (INDEPENDENT)
  15. ROMERO, RIC
    (INDEPENDENT)
  16. TABO, EDWIN
    (INDEPENDENT)
  17. VERGARA, CARLING (LP)
    (LIBERAL PARTY)

MAYOR – GENERAL LUNA

  1. MARAYA, DING (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. SANGALANG, BENSON (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

VICE-MAYOR – GENERAL LUNA

  1. RED, BOY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  2. SUAREZ, ABBA (LP)
    (LIBERAL PARTY)

COUNCILOR – GENERAL LUNA

  1. ABARQUEZ, MANNY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. ALVAREZ, PHILIP (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  3. ATIENZA, MIKE (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  4. BATARIANO, MELAICA (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  5. CASTILLO, TOT (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  6. DAMIAN, MOMOY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  7. DORONILA, WARLING (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  8. DUEÑAS, PADO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  9. FIGUERRA, EDDIEPALTOK (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  10. FLORIDO, CHARO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  11. GLIFONEA, MANO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  12. LORICA, WIL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  13. MANONGSONG, MERCEDITA (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  14. ODIAME, TOM (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  15. PERALTA, FRED
    (INDEPENDENT)
  16. QUINTANA, TEOFISTO
    (INDEPENDENT)
  17. SALVO, MIKE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  18. SUAREZ, LANI (LP)
    (LIBERAL PARTY)

MAYOR – GENERAL NAKAR

  1. AVELLANEDA, HERNANDO SR.
    (INDEPENDENT)
  2. RUZOL, OBING (LP)
    (LIBERAL PARTY)

VICE-MAYOR – GENERAL NAKAR

  1. AVELLANEDA, RODEL (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. LAREZA, JOSE (LP)
    (LIBERAL PARTY)

COUNCILOR – GENERAL NAKAR

  1. ASTEJADA, RENATO (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. AZCARRAGA, BAYANI
    (INDEPENDENT)
  3. BORREO, SAMUEL
    (INDEPENDENT)
  4. BUENDICHO, ARNEL (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  5. BUENDICHO, NAP
    (INDEPENDENT)
  6. CALZADO, ENGEMAR
    (INDEPENDENT)
  7. CALZADO, JOVITS
    (INDEPENDENT)
  8. CONCHADA, MANNY
    (INDEPENDENT)
  9. CUERDO, ANDY
    (INDEPENDENT)
  10. CUERDO, KAPITANA
    (INDEPENDENT)
  11. CURIOSO, JAJA (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  12. CUSTOMBRADO, KIM
    (INDEPENDENT)
  13. JUNIOSA, BUENAVENTURA
    (INDEPENDENT)
  14. MENDOZA, NOLAN
    (INDEPENDENT)
  15. MORFE, MARCELO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  16. NOLLEDO, BERNANDINO
    (INDEPENDENT)
  17. PORTILLO, BOBBY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  18. RILLION, ARMENIO
    (INDEPENDENT)
  19. RUZOL, APOL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  20. SABIDURIA, BIDECK (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  21. SAYNES, ARIEL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  22. SUAVERDEZ, DIEGO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  23. TABIAN, JESUSA
    (INDEPENDENT)
  24. VILLAREAL, FABIAN
    (INDEPENDENT)
  25. VIRREY, ELMER
    (INDEPENDENT)

MAYOR – GENERAL NAKAR

  1. AVELLANEDA, HERNANDO SR.
    (INDEPENDENT)
  2. RUZOL, OBING (LP)
    (LIBERAL PARTY)

VICE-MAYOR – GENERAL NAKAR

  1. AVELLANEDA, RODEL (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. LAREZA, JOSE (LP)
    (LIBERAL PARTY)

COUNCILOR – GENERAL NAKAR

  1. ASTEJADA, RENATO (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. AZCARRAGA, BAYANI
    (INDEPENDENT)
  3. BORREO, SAMUEL
    (INDEPENDENT)
  4. BUENDICHO, ARNEL (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  5. BUENDICHO, NAP
    (INDEPENDENT)
  6. CALZADO, ENGEMAR
    (INDEPENDENT)
  7. CALZADO, JOVITS
    (INDEPENDENT)
  8. CONCHADA, MANNY
    (INDEPENDENT)
  9. CUERDO, ANDY
    (INDEPENDENT)
  10. CUERDO, KAPITANA
    (INDEPENDENT)
  11. CURIOSO, JAJA (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  12. CUSTOMBRADO, KIM
    (INDEPENDENT)
  13. JUNIOSA, BUENAVENTURA
    (INDEPENDENT)
  14. MENDOZA, NOLAN
    (INDEPENDENT)
  15. MORFE, MARCELO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  16. NOLLEDO, BERNANDINO
    (INDEPENDENT)
  17. PORTILLO, BOBBY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  18. RILLION, ARMENIO
    (INDEPENDENT)
  19. RUZOL, APOL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  20. SABIDURIA, BIDECK (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  21. SAYNES, ARIEL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  22. SUAVERDEZ, DIEGO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  23. TABIAN, JESUSA
    (INDEPENDENT)
  24. VILLAREAL, FABIAN
    (INDEPENDENT)
  25. VIRREY, ELMER
    (INDEPENDENT)

MAYOR – GUMACA

  1. CABANGON, JOY
    (INDEPENDENT)
  2. CAPISONDA, NOEL (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  3. CARALIAN, ERWIN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  4. VELUZ, PIDO (LDP)
    (LABAN NG DEMOKRATIKONG PILIPINO)

VICE-MAYOR – GUMACA

  1. ATIENZA, ARMANDO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  2. GLINDO, MAXIMO
    (INDEPENDENT)
  3. MENDOZA, RAQUEL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

COUNCILOR – GUMACA

  1. ARCAYA, ALLAN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  2. ARCAYA, FELIX (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. ARQUEZA, RODOLFO (LDP)
    (LABAN NG DEMOKRATIKONG PILIPINO)
  4. BAÑAL, RICO (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  5. CANELA, DOTTY (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  6. CANELA-FLORIDO, FELY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  7. CANTOLLAS, TITAN (LDP)
    (LABAN NG DEMOKRATIKONG PILIPINO)
  8. CARALIAN, ELCHOR (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  9. CASTILLO, GEORDEL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  10. CORTES, ANDRES JR. (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  11. DAMASCO, JULIUS (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  12. DIMATULAC, MILAGROS
    (INDEPENDENT)
  13. HERNANDEZ, DANILO SR.
    (INDEPENDENT)
  14. INTERINO, AMADO JR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  15. LIBRANDA, EDSEL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  16. MAGBUHOS, PRESCILLA GINA (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  17. MARASIGAN, OMIE (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  18. MENDOZA, MARILOU (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  19. MERCURIO, RUVILON JUANCHO(NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  20. NAVA, ROBERTO (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  21. RODELAS, ARNEL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  22. VALDERAMA, ARMANDO (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  23. VELUZ, EDGAR (LDP)
    (LABAN NG DEMOKRATIKONG PILIPINO)
  24. VILLARTA, DIONISIO
    (INDEPENDENT)

MAYOR – INFANTA

  1. ESCUETA, ERIBERTO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  2. MACASAET, RICARDO III (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. POTES, RODANTE (LP)
    (LIBERAL PARTY)

VICE-MAYOR – INFANTA

  1. AMERICA, FILIPINA GRACE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. CALLEJA, ESIL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. TUANQUIN, IAN (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)

COUNCILOR – INFANTA

  1. ADORNADO, ABELARDO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  2. AMERICA, MANNIE (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  3. AUDITOR, ROBERTO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  4. AVELLANO, ROLANDO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. BUERANO, TIRSO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  6. DURON, PABLITO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  7. FLORALDE, DANIEL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  8. GAMARA, REX (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  9. GURANGO, TEODORO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  10. JUNIO, OLYMPIO MEDEL
    (INDEPENDENT)
  11. LEYNES, RAMON (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  12. MANALO, ANINI (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  13. MERTO, NORBERTO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  14. MORTIZ, JUN JUN (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  15. OROZCO, GIL (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  16. PURPURA, JOJIT DHINDO (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  17. REVELLAME, LEOPOLDO
    (INDEPENDENT)
  18. RODRIGUEZ, MELCHOR JOSEPH(NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  19. RUANTO, L.A. (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  20. RUTAQUIO, OSCAR (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  21. SOL, ZENAIDA (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  22. UNGRIANO, CASIANO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  23. UNGRIANO, RODOLFO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  24. VILLAMOR, NOLI (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  25. VILLANUEVA, LAURO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  26. VILLENO, ISMAEL (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)

MAYOR – JOMALIG

  1. BELDA, RUBEN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. ENVERGA, ALEX (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  3. TENA, RODELO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

VICE-MAYOR – JOMALIG

  1. LAUCE, FIDEL (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. MANALO, DAHLIA (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  3. SARMIENTO, CARLOS (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  4. TAPAR, RUDY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

COUNCILOR – JOMALIG

  1. ALMADRONES, GERRY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  2. AVELLANEDA, ANALIZA (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  3. BALINO, ISAGANI (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  4. BALINO, PRIMITIVO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  5. BERMEJO, ANTONIO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  6. CORALDE, RUDY (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  7. DEL CASTILLO, EDUARDO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  8. DELA CRUZ, JOSEPHINE (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  9. DIMAILIG, KA LANIE (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  10. DY, JIMMY (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  11. JIMENEZ, JOSELITO
    (INDEPENDENT)
  12. LI, LILIBETH (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  13. LITONG, ORLINO (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  14. MANLANGIT, CHARITO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  15. MANLOGON, SALLY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  16. MERCADO, MABEL (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  17. PATAL, PEDRO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  18. PIOPONGCO, MULO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  19. ROLDAN, NOYONG (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  20. RUBIO, RAMONCITO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  21. SALES, WILLIAM (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  22. SARMIENTO, CONCHING TABA (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  23. TAPADO, ARTURO JR. (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  24. TAPADO, NOEL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  25. TEJADA, RODRIGO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  26. TORCUATOR, FREDO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

MAYOR – LOPEZ

  1. ARAGO, JOEL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. SALUMBIDES, FIDEN
    (INDEPENDENT)
  3. UBANA, ISAIAS II (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

VICE-MAYOR – LOPEZ

  1. ARIT, CELSO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. PARAISO, EFREN (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  3. VERGARA, ALEX
    (INDEPENDENT)

COUNCILOR – LOPEZ

  1. ABELLERA, RAMIL (PDP)
    (PARTIDO DEMOKRATIKO PILIPINO LAKAS NG BAYAN)
  2. AGUILAR, ANGELICO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  3. ALANO, CASTOR (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  4. ANACION, GASPAR
    (INDEPENDENT)
  5. ARIT, OKIDOK (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  6. CALVELO, VIRGINIA (PDP)
    (PARTIDO DEMOKRATIKO PILIPINO LAKAS NG BAYAN)
  7. CERILLA, BUTCH (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  8. CHAN, EDDIE (PDP)
    (PARTIDO DEMOKRATIKO PILIPINO LAKAS NG BAYAN)
  9. GONZALES, TITABEE (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  10. MASCARDO, ATEYVONNE
    (INDEPENDENT)
  11. OLANDA, TOYTOY (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  12. OLEGA, TONY (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  13. RICO, RICKY
    (INDEPENDENT)
  14. SEVILLA, FYKE (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  15. TABERNILLA, LARRY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  16. TABIEN, WILLIARD (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  17. VALENCIA, ROBERTO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  18. VILLAPANDO, NALDY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  19. YULDE, ARKIE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  20. YUMUL, ARI
    (INDEPENDENT)

MAYOR – LUCBAN

  1. DATOR, OLI (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. VENZUELA, SONNY
    (INDEPENDENT)
  3. VILLASEÑOR, MARVIN LOUI (LP)
    (LIBERAL PARTY)

VICE-MAYOR – LUCBAN

  1. ABUTAL, PETER (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. DEVEZA, YEYEH (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)

COUNCILOR – LUCBAN

  1. ABCEDE, ARNEL (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  2. ABUSTAN, CONRADO
    (INDEPENDENT)
  3. ABUTAL, ARMANDO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  4. AMORA, ATHAN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. ANDAYA, EMILIO
    (INDEPENDENT)
  6. AÑOSO, GREG (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  7. ARAÑA, AGNES (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  8. AVILA, JOHN ALVIN (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  9. BABAT, JOEY
    (INDEPENDENT)
  10. BELEN, FEDERICO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  11. BUCTIL, ENRIQUE (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  12. DATOR, AFIN (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  13. ESTRELLA, MONG (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  14. FALLER, PETRONILO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  15. OLIVEROS, ROLAN
    (INDEPENDENT)
  16. RAÑESES, JOJO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  17. ROBEL, FLOR (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  18. SALUDARES, ERNESTO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  19. SALVATIERRA, ANDAK
    (INDEPENDENT)
  20. VER, MARIANO JR. (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)

 

MAYOR – LUCENA CITY

  1. ALCALA, DONDON (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. TALAGA, RAMON JR. (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)

VICE-MAYOR – LUCENA CITY

  1. CASTILLO, PHILIP (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. DIO, KELLY
    (INDEPENDENT)
  3. TALAGA, RAMIL (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)

COUNCILOR – LUCENA CITY

  1. ABCEDE, SUNSHINE (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. ALCALA, ANACLETO III (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  3. ALDOVINO, SIMON (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  4. ALEJANDRINO, BOYET (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  5. AVILLO, FELIX (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  6. BRIZUELA, BENITO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  7. DALEON, PETER (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  8. DELLOSA, INENG (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  9. DESPABILADERAS, MARK
    (INDEPENDENT)
  10. FALLER, DANNY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  11. GONZALEZ, ALFREDO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  12. GUINAULI, ROMYWAKALI
    (INDEPENDENT)
  13. LACERNA, AMER (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  14. LEQUIN, BUENA (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  15. LIBOZADA, NONOY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  16. MAAÑO, DOCROMY (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  17. MARQUEZ, GILBERT (NPC)
    (NATIONALIST PEOPLES’ COALITION)
  18. NOCHE, WILLIAM (UNA)
    (UNITED NATIONALIST ALLIANCE)
  19. PAULO, VIC (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  20. TALAGA, CLARO
    (INDEPENDENT)
  21. ZABALLERO, DAN (LP)
    (LIBERAL PARTY)

MAYOR – MACALELON

  1. ITABLE, ODONG
    (INDEPENDENT)
  2. TAN, MARVIN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. TRAJE, NELSON (LP)
    (LIBERAL PARTY)

VICE-MAYOR – MACALELON

  1. MAMBURAO, ARTEMIO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. RICAPLAZA, BEMBOL (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)

COUNCILOR – MACALELON

  1. ANCA, ROMMEL (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  2. AVILA, ATO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  3. BARRETTO, ACIT (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  4. DESEMBRANA, HERMINIO (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  5. DREZ, DENDEN (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  6. GLIFONEA, CARLOS JR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  7. LORREDO, ARTEMIO JR. (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  8. MOLDON, MARLON
    (INDEPENDENT)
  9. NABING, YOLLY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  10. RAMOS, EPOY (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  11. SALDUA, ONIE (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  12. SAMADAN, CORA (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  13. SAMADAN, LORELEI (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  14. SISON, WILLY (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  15. TAN, ARMANDO (LP)
    (LIBERAL PARTY)
  16. TAN, IYAM (NUP)
    (NATIONAL UNITY PARTY)
  17. VIDAL, CARMEN (LP)
    (LIBERAL PARTY)

Comments

comments